Aké sú najčastejšie chyby pri používaní kondómov?

0
2548

Kondómy sú jednou z najspoľahlivejších ochrán proti pohlavne prenosným chorobám a neželaným otehotnením, ktorú môžete použiť prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Či už pri náhodnej známosti, ale aj v prípade, že sa dvojica dobre pozná, nezaškodí mať kondóm v zálohe. Už na úvod treba dodať, že spoľahlivosť prezervatívu je z 99% závislá na tom, ako sa používa, a práve preto je správne nasadenie jednou z vecí, ktorú by ste mali ovládať stopercentne aj o polnoci, v opačnom prípade sa môžete dopustiť bežných a najčastejších chýb, ktoré môžu mať nepríjemné následky! Akých chýb sa pri používaní kondómov najčastejšie dopúšťame?

Neskoré nasadenie

Pamätajte, že kondóm sa musí nasadiť ešte pred začiatkom pohlavného styku! Bohužiaľ, veľa mužov na tento fakt zabúda a nasadzuje si ho až po určitej dobe trvania sexuálneho styku, čo je z hľadiska pohlavných chorôb, ale i prípadného otehotnenia neúčinné a úplne zbytočné.

Neodstránenie vzduchu

Pred použitím kondómu je nutné, aby ste stlačili jeho špičku, aby z nej unikol vzduch. Ak to nespravíte, je veľká pravdepodobnosť, že sa počas styku pretrhne, a to si ani nemusíte všimnúť.

Opačné nasadenie

Občas sa stane, že muž neskontroluje smer rolovania kondómu a jednoducho si ho nasadí naopak. Následne sa ho snaží zrolovať, no to je už zbytočné vzhľadom k tomu, že je poškodený a dostatočne nechráni.

Pred použitím sa neskontroluje

Samozrejme, že pred pohlavným stykom sa nechce nikomu kontrolovať to, či sú prezervatívy Durex v poriadku, no naozaj by ste to robiť mali! Skontrolujte obal, opatrne ho otvorte a vyberte kondóm, ktorý je taktiež nutné prezrieť a uistiť sa, či nemá viditeľné poškodenia. A prosím vás, nepoužívajte kondómy po záruke! Áno, verte či neverte, ale aj taká „obyčajná guma“ má lehotu spotreby, ktorú je potrebné za každých okolností dodržiavať.